‘’İnsanda en dikkat çeken yüzdür,yüzde en çok dikkat çeken gözdür’’ demiş ecdadımız..

Bu nedenledir ki göz çevresi sorunları da hastalarımızı çok rahatsız eder. Ancak göz çevresi sorunları dikkatle yaklaşılması gereken bir bölgedir ve her göze yaklaşım aynı değildir. Hafiften ağıra giden pek çok sorun ile karşılaşabiliriz göz çevresinde. Göz çevresinde karşılaştığımız sorunlar;

*Göz Çevresi Kırışıklıkları
*Gözaltı morlukları
*Gözaltıçukurları
*Gözaltı gevşemiş derisi

Gözaltının tüm sorunlarında mezoterapi kısmi de olsa etkilidir. Ancak göz çevresi kırışıklıklarının etkin tedavisi nörotoksin uygulamaları, gözaltının derinleşmiş çukurlarının etkin tedavisi gözaltı ışık dolgusudur. İlgili kısımdan inceleyebilirsiniz. Göz çevresi mezoterapilerini en sık tonusunu kaybetmiş gevşek ve bollaşmış deri ve morluklarda tercih ederiz.

Göz çevresi sorunları neden oluşur ?

Göz çevresinde sorun gördüğümüz her hastada D vitamin eksikliği. Hashimato tiroiditi ,demir eksikliği anemisi gibi ciddi sağlık sorunları araştırılmalıdır. Bu bize gösterir ki göz çevresi estetik uygulamaları kuaför ya da güzellik salonunda yaptırılamayacak kadar ciddidir. Buradan yola çıkarak ilerlemeden pekçok sağlık sorununun önüne geçilebilir.

Göz çevresi mezoterapileri ne sıklıkta yaptırılmalıdır? Bir kez yapılması kalıcı çözüm sunar mı ?

Sorunun derinliği ve ciddiyetine göre seans sayısı ve etkinlik süresi değişmekle birlikte genellikle 15 gün ara ile 2-4 seans uygulanıp, 6 ay ara ile tekrarlanmalıdır.

Göz çevresi mezoterapilerini en sık gözaltı morluklarında tercih ederiz.

Başarı oranı% 30-80 arası değişmektedir. Genetik kaynaklı morluklarda çok yüksek başarı beklenmemelidir

Göz çevresi mezoterapisi nasıl yapılır ?

Göz çevresine sürülecek lokal anestezikle 20-30 dakika beklendikten ve göz çevresi iyice uyuştuktan sonra bu işlem için hazırlanmış özel içerikli ilaçlar özel ince iğnelerle deri içine minik topçuklar şeklinde enjekte edilir.. Topçuklar 1-3 saat içinde kaybolur. Sonrasında 1-3 gün hafif ödem oluşabilir.

Göz çevresi mezoterapisi sonrası etki ne zaman farkedilir hale gelir ?

İşlemi yaptıran hastalar genellikle parası gittiği ve kısmi de olsa canı yandığı için hemen ertesi gün gözlerini incelemeye başlar, ve hemen sonuç görmeyi bekler. Halbuki vücutta tam etkinin oluşması için belirli bir zamana ihtiyaç vardır. Genellikle bu süre 7-10 gün kadardır. Bu süre zarfında vücut ancak oraya bırakılan ilacı farkeder , analiz eder, hücre içine alır ve işlevsel hale sokup kullanmaya başlar, sıkılaşma ve renk değişiklikleri her seansta daha iyi hale gelir.

Göz çevresi mezoterapilerinin yan etkileri var mıdır ?

Mezoterapiler sonrası ciddi yan etkiler oluşmaz. Uygulama sırasında küçük bir kılcal damara denk gelinmesi durumunda minik kırmızılık ve morluklar oluşabilir. Bunlar da birkaç gün içinde iz bırakmadan iyileşir. Bir diğer yan etki ödem olup 1-3 gün içinde kendiliğinden kaybolur. Göz çevresi masajları ödem süresini kısaltır.

Göz çevresi mezoterapileri sonrası nelere dikkat edilnmelidir ?

İşlem sonrası 3-4 saat ilgili bölgeye su değdirilmemeli, el sürülmemeli, 1 hafta boyunca havuz, deniz, kaplıca suyu gibi ortak kullanıma açık alanlara girilmemeli ve güneş koruyucu kullanmaya özen gösterilmelidir. Mezoterapi uygulaması sonrası ilk gün banyo yapılmamalı, kozmetik ürün kullanımından ve ovuşturmadan uzak durulmalıdır.

Göz çevresi mezoterapileri göze zarar verir mi ?

Her ne kadar işlem göze çok yakın bölgede yapılsa da yapılan işlemin direkt göz ile alakası yoktur. Enjeksiyon sadece deri içine yapılmakta derinlere inilmemektedir. Dikkatli ve profesyonel ellerde zarar görme ihtimali yoktur.

Göz çevresi mezoterapileri kimlere yapılmamalıdır ?

Hamileler,emzirenler, kanama pıhtılaşma sorunları olanlar ve göz tansiyonu olanlarda yapılmamalıdır. Kan sulandırıcı kullananlarda dikkatle yapılmalıdır. Morluk riski olabilir. Ancak mezoterapi sonrası oluşan göz çevresi morlukları birkaç gün içinde geçer.

Çok ciddi gözaltı sorunları ve gözaltı morlukları olanlarda tek başına mezoterapi kısmi fayda sağlayabilir, gözaltı dolguları ile kombinlenmesi gerekebilir

Ayrıntılı bilgi ve size yapılması gerekenlerle ilgili hekim değerlendirmesi sonrası tam karar verilebilir. Bilgi ve randevu için 0531 885 86 72 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.